Vo štvrtok vás trošku potrápime :(

8 august, 2017

Vo štvrtok 10.8.2017 v ranných hodinách (od cca 1:00 do cca 6:00) bude prebiehať ďalší plánovaný servis zariadení.

Okrem toho dokončujeme výmeny zariadení v jednotlivých bytových domoch, o čom vždy vopred informujeme v každom bytovom dome vyvesenými oznamami. Od informovania cez FB/www sme upustili, nakoľko dochádzalo k zbytočným dezinformáciám a zmätkom. Servis bytového domu sa vždy týka iba toho jedného konkrétneho bytového domu. 

Mnohých Vás možno teraz zaujíma, čo tento rok toľko servisujeme? Tak Vám prezradím, že celá naša sieť prechádza modernizáciou, kedy meníme hlavné okruhy a sieťové prvky na ktorých sú pripojené bytové domy na novú technológiu od Cisco so základnou prenosovou rýchlosťou 10Gbps, ktorá sa dá všade „šmahom ruky“ znásobiť na 20 aj viac Gbps, čo nám poskytne znova obrovskú výkonnostnú rezervu. Aktuálna prepojovacia kapacita jedného dominantného operátora, ktorý má pripojených stovky tisíc zákazníkov (domácností) dosahuje 40 Gbps, naša sieť,bude po upgrade dosahovať 60Gbps pričom Senec má iba cca 7.500 potenciálnych zákazníkov (domácností).

Vždy ma poteší, keď stretnem vo dverách zákazníka, ktorý vyskúšal konkurenciu a vracia sa späť, lebo pochopil, že hodnoty, ktoré konkurencia len hlása my aj reálne dodržiavame a k tomu ešte pribalíme niečo naviac. Pochopil, že rýchlosť, ktorú propagujeme aj reálne dosiahne. Pochopil, že náš internet je naozaj neobmedzený! Nech ma ctená konkurencia nehnevá s rečami o neobmedzenom internete, ktorému LEN znížia rýchlosť po prenesení nejakého počtu dát. Toto je hrubé zavádzanie klienta, pretože podľa mňa nie je možné nazvať internet neobmedzeným, keď po prenesení nejakého počtu dát dôjde k takému zníženiu jeho rýchlosti, že je služba de facto nepoužiteľná. Som rodený Senčan aj moja rodina, ktorá sa skoro celá na vedení e-Netu podieľa a záleží nám na tom, aby sme sa mohli hrdo po našom meste prejsť a chceme byť spokojní s tým čo tu poskytujeme a budeme to robiť aj naďalej – lebo sme SENČANIA, nie nejaká anonymná POBOX. Aj v budúcnosti budeme pre Senčanov robiť maximum lebo nás to BAVÍ!

Ďakujeme preto za Vašu trpezlivosť a najmä za to že ste s nami a podporujete nás.

Tomáš Juríček – technický riaditeľ